Dozrela naša spoločnosť do stavu, aby si zvolila ženu za prezidentku?

Autor: Peter Ďuroška | 25.3.2019 o 17:01 | (upravené 25.3.2019 o 18:19) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  301x

Kedysi dávno putovali po púšti zlatník, tesár, krajčír a pustovník. Po celodennom trmácaní sa rozhodli pre odpočinok s tým, že každý z nich bude strážiť určitú dobu počas noci.

Prvý zostal na stráži tesár. Aby nezaspal, vzal si sekeru a vytesal z dreva sochu. Po ňom nastúpil na stráženie zlatník. Keď zbadal sochu, tiež sa chcel pochváliť svojím umením a ozdobil sošku šperkami, aby zvýraznil jej krásu. Pri výmene stráže bol tretí v poradí krajčír. Po prebudení aj on zbadal ženu krásnej tváre a pôvabnej postavy. Ušil jej šaty ako pre nevestu a zaodel ju. Posledný prišiel na rad pustovník. Pomodlil sa a poprosil Boha, aby vdýchol do pôvabnej a zvodnej sochy ženy dušu. Boh jeho prosbu vypočul. Po vyjdení slnka sa títo štyria muži zamilovali do novej ľudskej bytosti. Ihneď ju všetci chceli za vlastnú ženu. Tesár si ju nárokoval, pretože jej dal tvar tela. Zlatník preto, lebo ju vyzdobil šperkami. Krajčír preto, že zahalil jej nahotu. A pustovník tvrdil, že patrí jemu, lebo jej vymodlil od Boha život. Ako sa škriepili, prechádzal popri nich neznámy muž. Poprosili ho, aby ich podľa práva rozsúdil. Chytrý muž schytil ženu a odviedol ju spolu s pútnikmi do hradu ako svoju zákonitú manželku, ktorú mu tí štyria uniesli. Keď tam spomínaní dorazili, tak tunajší hradný pán sa na nich rozhneval, že je to manželka jeho brata. Obvinil ich, že mu brata zabili a postavil ich pred najvyššieho vladára. Ani ten sa nenechal zahanbiť v šikovnosti. Uviedol, že žena je jeho otrokyňou, ktorá mu zmizla s hromadou peňazí. Na krik, zvady a hádky závistlivcov sa zbehlo množstvo ľudí, ktorí boli zvedaví ako spor dopadne. Z davu sa ozval starček, že túto záležitosť môže vyriešiť iba bútľavý strom z rajskej záhrady. Ten rozhodne, na koho strane je pravda a koho nároky sú falošné. Sedem spravodlivých mužov sa vybralo ku stromu poznania dobra a zla. Ženu ako dôkaz zobrali so sebou. Pri strome sa vyžalovali zo svojich trápení. Hlas stromu vyzval ženu, aby vstúpila do dutiny jeho kmeňa. Vtom strom zrástol a pohltil telo ženy. Zo stromu bolo počuť hlas - každý tvor sa vráti k hmote, z ktorej pochádza. A sedem zahanbených ženiných nápadníkov zostalo stáť v nemom úžase. Drevo zarástlo v dreve.

Pre nás kresťanov teraz v pôstnom období zvlášť platí veta: “Pamätaj, človeče, že si prach a na prach sa obrátiš!” Tvoje telo sa vráti do zeme, z ktorej bolo vzaté. A duša k Stvoriteľovi, ktorý ju z lásky stvoril. Každý si zaslúži večný život podľa svojich vlastných skutkov. Bez ohľadu na to, či bude v našej krajine prezidentom muž alebo žena. Vyberte si podľa uvedeného príbehu, čo má v živote jednotlivého človeka najväčší zmysel. Hľadajte odpoveď vo svojom vnútri, vo svojom svedomí. Nakoniec to bude svedomie nášho národa, ktoré rozhodne v prospech jedného z kandidátov na funkciu prezidenta. A v tomto ponímaní naozaj nezáleží, či to bude muž alebo žena. Ide o charakter! Prajem nám správnu voľbu!      

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?