Poznáte Ježiša Krista po hlase?

Autor: Peter Ďuroška | 14.2.2019 o 12:00 | Karma článku: 1,53 | Prečítané:  195x

Dnes je sviatok zamilovaných. Svätý Valentín je ich nebeským patrónom. Zaľúbeným ľuďom mnohokrát nie sú potrebné žiadne slová. Stačí im prítomnosť milovaného človeka.

Ako je to s nami? Aj nám stačí prítomnosť milovanej osoby? Zaujal ma jeden poučný príbeh. Podľa neho už majú pri nebeskej bráne modernú technológiu. Nestojí pri nej svätý Peter s kľúčmi, ale obsluhuje ju samotný Ježiš. Automatizácia funguje ako náš bytový zvonček so slúchadlom. Prichádza k nej zosnulý profesor teológie a zazvoní. Z reproduktorového snímača sa ozve hlas: „Kto je tam? A čo chcete?“ „Som profesor teológie, chcem vojsť do neba.“ Hlas sa ďalej pýta: „Poznáte Ježiša Krista?“ „Samozrejme, veď som o ňom učil svojich študentov.“ „Tak poďte ďalej.“ Po chvíli príde zosnulý kňaz a tiež zazvoní. Zo slúchadla sa opäť ozve: „Kto je tam? A čo chcete? „Som dedinský farár a chcem vstúpiť do neba.“ „A poznáte Ježiša Krista?“ „Pochopiteľne, veď som o ňom celý život kázal.“ „Tak vstúpte.“ Po týchto dvoch príde ku nebeskej bráne zosnulá zbožná babička a zazvoní. Zo slúchadla sa ozve: „Kto je tam? A čo chcete?“ „Pane Ježišu, to si Ty, hneď som ťa poznala po hlase …“ 

Takto podobne to býva v živote aj s nami. Toľkokrát počúvame Pánov hlas a nespoznávame ho. Aj v manželstve je to tak. Skrze svojho partnera môžeme počuť Boží hlas. Neraz v úplnej tichosti, vernosti, oddanosti a obyčajnej prítomnosti jeho osoby. 

Aby sme už tu na zemi dobre počúvali a porozumeli Ježišovým slovám a napokon spoznali Jeho hlas, keď vysloví: "Vojdi do radosti svojho Pána!"

Pane Ježišu, Ty si spečatil našu lásku vo sviatosti manželstva. Sľúbili sme si vernosť až do smrti. Žehnaj nás oboch, aby sme vytrvali v tomto svätom zväzku. Buď stále s nami v našom rodinnom kruhu. Chráň nás pred nebezpečenstvami nevery, pred ochabnutím v láske, pred netrpezlivosťou a sebeckosťou. Zachovaj nás vo svojej milosti po všetky dni spoločného života.
Daj, aby sme s láskou prijali deti ako Tvoj dar, a aby sme im boli prvými svedkami viery. Daj, aby sme si vzájomne pomáhali na ceste k svätosti a cez manželskú lásku raz prišli k Tebe, najvyššej a večnej Láske, spolu s našimi deťmi, a chválili Ťa na veky vekov. Amen.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?