Komunálne voľby 2018 sú pre nás novou nádejou

Autor: Peter Ďuroška | 18.8.2018 o 0:00 | (upravené 22.1.2019 o 13:46) Karma článku: 1,63 | Prečítané:  602x

Na základe kódexu blogera oficiálne oznamujem na stránke môjho blogu kandidatúru v tohtoročných komunálnych voľbách.

Tentokrát musím, hoci som to nikdy nemal v pláne. Síce som použil kategorický imperatív slova, ktorý sa zmysluplne uvádza iba v súvislosti so smrťou, nedalo mi takto sa nevyjadriť. V situácii, keď má šancu vyhrať voľby každý kandidát, po zrelej úvahe padlo toto moje pevné rozhodnutie. Všetci nesieme zodpovednosť vo svedomí za stav, v akom sa naša krajina, spoločnosť, či obec nachádza. Aj za to, kto ju spravuje. Tak napríklad z potenciálnych desiatich kandidátov na starostu môže v súčasnosti vyhrať niekto trebárs iba s dvesto hlasmi. V našej obci máme okolo 2600 voličov. Pri účasti 60-70 percent je to reálne.   

Momentálne som po druhýkrát otcom na materskej dovolenke. A to fakt naplno, lebo manželka je v priebehu mesiaca už na druhom nechcenom pobyte v nemocnici. A tak sa v čase prázdnin starám doma sám o tri naše deťúrence. Nie je to vôbec jednoduché, ale vďaka dobrým ľuďom a s Božou pomocou to zvládam. Vzdávam hold všetkým ženám, obetavým matkám, ktoré vychovávajú s láskou svoje deti. Keď si to človek na vlastnej koži nevyskúša, tak mnohokrát ani neverí, koľko dôležitých vecí takáto starostlivosť prináša. Až vtedy neváha vysloviť slová vďačnosti a uznania.   

V dobe, keď sa u nás správa vecí verejných dočkala nebývalých rozmerov klientelizmu a machinácií, nebude väčšej príležitosti skoncovať s týmito praktikami. Slovensko stojí po voľbách do VÚC pred ďalšou obrovskou šancou. Inteligentní, vzdelaní a rozumní ľudia môžu dokázať, že im záleží na budúcnosti našich detí, na budúcnosti Slovenska. Čestní, statoční a spravodliví ľudia veľmi dobre vedia, že občania nie sú pre politikov a volených funkcionárov potrebný artikel iba raz do roka, keď treba zaplatiť dane alebo raz za štyri roky, keď treba odovzdať voličský hlas pre získanie dobre platenej funkcie. Už nie sme stádom hlúpučkých oviec. Kto nemá klapky na očiach, ten vidí, čo sa tu teraz deje, ako to v spoločnosti naozaj vyzerá.

Ak niekto zbiera na úrade podpisy pre jedného z „nezávislých“ kandidátov, tak to diskredituje nielen jeho samotného (myslím si, že pri dvesto potrebných podpisoch on vôbec nie je na to odkázaný), ale diskvalifikuje to aj dotyčného zamestnanca, ktorý vo svojom pracovnom čase vyzýva občanov ku podpísaniu petície. Ak o takejto nadpráci nadriadený nevie, tak je to na hodinovú výpoveď. Ak je to so súhlasom nadriadeného, tak je to prisilná káva zneužitia právomocí verejného činiteľa. Zrejme nebude problém zistiť, u koho vlastne nápad vznikol. Voči tým, ktorí poctivo chodia s petičnými hárkami po obci a zháňajú zákonom stanovený počet podpisov, je to neférové.    

Ako obyvatelia a daňoví poplatníci sme povinní upozorňovať na predražené zákazky ako je rekonštrukcia 2 km obecnej komunikácie za vyše 700 tisíc €. Alebo rekonštrukcia domu smútku za vyše 56 tisíc €, ktorý si občania postavili svojpomocne za vyše 100 tisíc Kčs (korún československých!!!) v roku 1992. Alebo rekonštrukcia čiastočne zrekonštruovaného kultúrneho domu za 160 tisíc €. Za toľké peniaze sme mohli vybudovať dom smútku s desiatimi katafalkmi a úplne nový viacpodlažný dom kultúry. Prerátajte si eurá na koruny a padne vám sánka. Lenže na Slovensku je to tak... Pretože nie som vôbec stotožnený s takýmto typom chamtivosti a nenažratosti (prepáčte za výraz), kandidujem. Záleží mi ako sa narába s podielovými daňami tohto štátu.

Pri tak výbornej ekonomickej kondícii samosprávy budem navrhovať zníženie daní občanom a podnikateľom z obce, tiež zníženie poplatku za vývoz komunálneho odpadu z domácností. Takisto zvýšenie každoročných príspevkov pre miestne organizácie a neziskové združenia. Keď má obec státisíce eur na veľkolepé projekty, prečo by to nemohli na svojich peňaženkách pocítiť aj rádoví občania a fungujúce spolky?

Na záver mi dovoľte zopakovať slová z článku šéfredaktora Peťa Bárdyho: Smer-SD sa nemení. Je rovnaký. Keď zistí, že môže všetko, tak to robí. Nehľadia doľava, doprava, nezaujímajú ich osudy bežných ľudí, ako im ublížia - zaujímajú ich len volebné preferencie. A moc. Dvadsaťpercentné prieskumy sú pre nich dostatočným dôvodom, aby sa správali podľa Paškovského hesla: „Vyhraj voľby, môžeš všetko." Aj napľuť ľuďom do tváre.

Dokážme, že sa vieme postaviť proti sofistikovanému rozvratu našej spoločnosti! 10. november 2018 je úžasnou príležitosťou na prejavenie vlastného názoru. Nepremrhajme ju! 

P.S. Sám si hlas neodovzdám, budem však vďačný za každý ten váš. Aj v prípade, že nebudem zvolený. Tým mi to len uľahčíte. Ale za pokus to stojí, aby mi moje deti v budúcnosti nevyčítali, že ich otec proti príkoriam na bezbranných nič nepodnikol. Veľmi dobre viem, o čom píšem. O trápeniach iných ma netreba presviedčať a osobných bolestiach ma netreba poučovať. Ostávam s nádejou na krajší a slušnejší zajtrajšok.

Výsledky komunálnych volieb - novozvolení poslanci:

1. Radoslav Zabavník, 703 hlasov

2. Mgr. Peter Ďuroška, 685 hlasov

3.  Vladimír Kotrbanec, 589 hlasov

4. Jozef Škvarna, 550 hlasov

5. Stanislav Hodás, 537 hlasov

6. PaedDr. Ľubomír Rendár, PhD., 512 hlasov

7. Ing. Peter Cibulka, 508 hlasov

8. Ing. Stanislav Berzák, 493 hlasov

9. Ladislav Ďuriš, 487 hlasov

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?