Otvorené majstrovstvá SR mládeže v aplikovanom stolnom tenise 2018

Autor: Peter Ďuroška | 24.4.2018 o 16:41 | (upravené 24.4.2018 o 16:53) Karma článku: 3,25 | Prečítané:  181x

V dňoch 20. a 21. apríla 2018 sa uskutočnili v Spojenej škole internátnej pre žiakov so zrakovým postihnutím na Svrčej ulici v Bratislave ďalšie Otvorené majstrovstvá SR v aplikovanom stolnom tenise (showdowne).

Po rokoch 2013 a 2015 som opätovne absolvoval majstrovstvá SR v kategórii žiakov a mládeže v pozícii hlavného rozhodcu, teda už po tretíkrát. Znovu som sa stretol s priateľmi, ktorých som spoznal dávnejšie v uvedenom časopriestore. Vždy sú príležitosťou k príjemným spomienkam, lebo žiadne stretnutie nie je náhodné.

Samotná súťaž mládežníckych športovcov prebiehala v dvoch rovinách – v kategórii jednotlivcov a v kategórii družstiev. Zúčastnili sa jej školy z Bratislavy, Levoče a Prahy. Hralo sa na dvoch hracích stoloch. Jednotlivci boli rozdelení do štyroch základných skupín po štyroch hráčov (podotýkam, že chlapci a dievčatá hrali spoločne). Poslední zo skupín ukončili svoje účinkovanie medzi jednotlivcami už v prvý herný deň, ostatní postupovali do dvoch nadstavbových skupín. Po ich odohratí sme zaevidovali štyroch postupujúcich do finálovej skupiny. Osobne si myslím, že traja Bratislavčania – Adam Fízik, Timotej Tarkoš a Mário Chrenovský, ale aj Tomáš Kulíšek z Prahy zaslúžene, za ich predvedené výkony. Finálovú účasť atakovala aj bratská dvojica z Levoče – Kamil a Maroš Tomkovci, avšak zbytočné zaváhania a výkyvy v hre im ju znemožnili. Levočania si neskôr napravili chuť v súťaži družstiev.

Finálové boje predstavili zmes rivality, emócií, ale aj rozvahy. S tou sa najviac skamarátil Timo Tarkoš, ktorý s pokojom Angličana porazil všetkých troch súperov. Striebornú medailu získal Adam Fízik. Bolo viditeľné ako silno túžil po celkovom triumfe, ale aj 2. miesto je pre neho skvelým výsledkom. Pre mňa bolo milým prekvapením 3. miesto Mária Chrenovského, jedného z najmladších účastníkov. So súpermi o 5 – 6 rokov staršími mu to išlo naozaj super. Je veľkým talentom a nádejou pre slovenský showdown, ktorý v tomto roku oslavuje 25. výročie od svojho vzniku. Bratislavská trojica nechala v akomsi ústraní, či tieni najlepšieho hráča z hostí a spoza hraníc Tomáša Kulíška. Pri troche snahy a bojovnosti ho onedlho môžeme vidieť spolu s jeho dvojčaťom sestrou Natáliou na turnajoch v Českej republike. Najsympatickejší dojem zanechal v prítomných benjamín spomedzi súťažiacich – Martin Šnajdr z Prahy.

V súťaži družstiev sa systémom každý s každým navzájom stretli štyri tímy – Bratislava I., Bratislava II., Levoča a Praha. Tu si suverénne počínali hráči z Levoče, ktorých veľmi mrzeli zakolísania medzi jednotlivcami. Všetko si vynahradili a po troch víťazstvách získali najcennejší pohár. V priamom súboji o 2. miesto družstvo Bratislavy I. tesne pokorilo Prahu.       

Tento rok sa na OM SR predstavilo o polovicu menej hráčov a družstiev ako v predchádzajúcich rokoch. Chýbali školy zrakovo postihnutých z Košíc, Olomouca, Opavy a z Maďarska. Nič to však neubralo na výbornej organizácii majstrovstiev mládeže zo strany usporiadateľov. Zabezpečenie turnaja bolo tak ako vždy predtým na vysokej profesionálnej úrovni. Veľká vďaka patrí vedeniu školy – riaditeľovi Jozefovi Šimkovi, jeho bratovi Marianovi Šimkovi, duši podujatia Darii Gregor Bučovej, ktorí našli potrebné finančné prostriedky a zvládli OM aj bez prispenia SAZPŠ (Slovenskej asociácie zrakovo postihnutých športovcov). Ďalej rozhodcom – Petrovi Mlynárovi, Ladislavovi Libičovi, Marekovi Hlinovi, Dominikovi Kralikovi, Marekovi Osrmanovi a Janke Jelínkovej. Taktiež fotografovi Petrovi Vagaskému. Aj pedagógom, vychovávateľom, kuchárkam a ostatným službukonajúcim zamestnancom.

Spolu dúfajme, že sa takéto podujatie neuskutočnilo naposledy a podarí sa ho čoskoro zopakovať. Snáď nie je iba mojím zbožným prianím, aby sa konalo každoročne. Naša mlaď predvedenými výkonmi dokázala, že si to vskutku zaslúži. 

Konečné poradie v kategórii jednotlivcov:

 1. Timotej Tarkoš, Bratislava I.
 2. Adam Fízik, Bratislava I.
 3. Mário Chrenovský, Bratislava I.
 4. Tomáš Kulíšek, Praha
 5. Kamil Tomko, Levoča
 6. Denis Černý, Praha
 7. Katarína Chudá, Bratislava II.
 8. Maroš Tomko, Levoča
 9. Marek Gútai, Bratislava II.
 10. Martin Frankovič, Levoča
 11. Dávid Biháry, Bratislava I.
 12. Tamara Biháryová, Bratislava II.
 13. Natália Kulíšková, Praha
 14. Ján Pecha, Levoča
 15. Milada Balogová, Bratislava II.
 16. Martin Šnajdr, Praha

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?