Prípravku OŠK Rosina trénuje slovenský reprezentant Radoslav Zabavník

Autor: Peter Ďuroška | 20.11.2015 o 15:35 | (upravené 20.11.2015 o 15:53) Karma článku: 4,55 | Prečítané:  327x

Prípravka OŠK Rosina má za sebou prvý vydarený rok svojej existencie. Keď sme sa na jar tohto roku rozhodli pre naše deti v obci Rosina niečo prospešné urobiť, tak nikto nemohol tušiť, čo nás to vlastne čaká.

Rodičia sa nechali nadchnúť touto myšlienkou. Začiatky bývajú všade ťažké, hlavne keď ide o tréningy a materiálne zabezpečenie hráčov. V ústrety nám vyšiel miestny obecný športový klub, ale aj mládežnícky tréner Žiliny Branislav Labant. Na dva mesiace sa ujal vedenia tréningov chlapcov spolu s pomocníkmi.

Od jesene sa nám podaril ďalší skvelý krok, keď sa malým futbalistom začal intenzívne venovať tréner Radoslav Zabavník. Nakoľko sa prisťahoval do Rosiny a momentálne je po zranení na voľnej nohe, zobral túto úlohu ako novú výzvu. Medzitým absolvoval trénerské licencie a možno sa ešte predstaví aj ako hráč po rekonvalescencii zranenia kolena. Ale to by som nerád predbiehal, skôr mu to doprial. Možno aj v drese Rosiny ako Braňo Labant, hrajúci tréner dospelých v IV. lige.

Vyše tridsať chlapcov od septembra vníma svojho súčasného trénera ešte viac ako futbalový vzor, ktorý sa zúčastnil na majstrovstvách sveta v slovenskom drese. Chlapcom sa venuje so zanietením, trpezlivo a aj so svojou príslovečnou ľudskosťou. Presvedčili sme sa o tom na futbalovom turnaji ObFZ Žilina v Korni.

Z Rosiny sa na ňom zúčastnili obe družstvá prípravky, ktoré hrali v jesennej časti sezóny v dvoch rôznych skupinách súťaže prípraviek v rámci ObFZ. A-tím mladších hral na turnajoch v skupine so Strečnom, Bitarovou a Trnovým. B-tím starších zas s MŠK Žilina, Juventusom Žilina a Bánovou.

Hoci umiestnenia na 14. a 17. priečke z osemnástich družstiev nie sú medzi najlepšími, podstatné je, že si chlapci z chuti zahrali. Lebo nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. O výsledky tu predsa nejde. Nemôžeme sa porovnávať so športovými triedami iných väčších klubov. Musíme byť realisti a budovať od základov, lebo tie chlapcom naozaj chýbajú.

Mnohí rodičia podporujú klub, pomáhajú pri zabezpečovaní turnajov a iných aktivitách. Vďaka nim máme vlastné dresy, najnovšie oddnes pekné futbalové súpravy, zháňajú sa bránky do telocvične a aj vonku na ihrisko. Chlapcom slúžia pri získavaní športových návykov nové lopty a iné pomôcky. Okrem riadnych tréningov dvakrát v týždni, majú ešte v škole týždenne futbalový krúžok.

Chlapci sa zúčastnili na besede s ligovými futbalistami MŠK Žilina – s Jaroslavom Mihalíkom, Lukášom Čmelíkom a Denisom Vavrom. Tiež navštívili Sieň slávy žilinského futbalu. Najbližšie sa pripravuje 6. decembra Mikulášsky turnaj a 20. decembra vianočný turnaj opäť v Korni za účasti desiatich družstiev.

V závere roka si môžu chlapci dosýta zahrať. Najdôležitejšie je, že ich futbal baví, spája do kolektívu a majú záujem trénovať. Raz môžu z nich vyrásť noví Labantovci alebo aspoň Zabavník. A potom budeme na rok 2015 spomínať ako na historický medzník, keď bola v Rosine pri príležitosti 80. výročia založenia klubu a organizovanej telovýchovy zriadená prvá prípravka OŠK Rosina. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?