Showdown – vznik nového oddielu AST v OŠK Rosina

Autor: Peter Ďuroška | 5.5.2014 o 13:08 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  239x

Športová história obce Rosina sa v tomto roku opäť rozšírila a obohatila. Rodina miestnych športovcov sa rozrástla o novovzniknutý showdownový oddiel. Výbor Obecného športového klubu v Rosine prijal dňa 18. marca v zmysle stanov pod svoje krídla oddiel aplikovaného stolného tenisu pre slabozrakých a nevidiacich športovcov. Na základe predloženej písomnej žiadosti občianske združenie OŠK Rosina prijalo do svojich radov aj nových členov spomenutého oddielu. Výbor OŠK za vedúceho oddielu a jednateľa v mene klubu schválil Petra Ďurošku, dlhoročného tajomníka a bývalého rozhodcu futbalu, v súčasnosti rozhodcu showdownu. 26. apríla 2014 bol nový oddiel OŠK Rosina prijatý výkonným výborom aj za člena SNSŠS (Sekcia nevidiacich a slabozrakých športovcov Slovenska).

Z MŠK NSŠ Žilina sa odčlenilo osem ľudí, ktorí sa rozhodli ísť vlastnou cestou pri napredovaní v peknom a zaujímavom športe pre zrakovo znevýhodnených. Po dohode oboch klubov sa dotiahli formality ohľadne prestupov a v podstate už nič nebráni, aby klub v budúcej sezóne mohol hrávať celoslovenskú ligovú súťaž. Boli oslovení ďalší mladí hráči, ktorí majú záujem vykonávať takýto druh športu a realizovať sa. Popri tréningovej praxi a množstve odohraných zápasov sa môžu vypracovať medzi najlepších na Slovensku a existuje tu šanca následne presadiť sa aj v medzinárodnom meradle. Pre mladých je totižto pri jazykových znalostiach otvorený svet, hlavne keď ich športovanie baví. Počas víkendu sa niektorí hráči a rozhodcovia oddielu AST zúčastnili na sústredení poľskej reprezentácie v meste Vroclav. Reprezentácia Poľska robí pravidelné zrazy hráčov a rozhodcov, viac krát do roka, tentoraz to bolo pred silno obsadeným turnajom, ktorý sa uskutočnil v Miláne. Rosinský oddiel sa postavil ústretovo k pozvaniu zo strany Poliakov, nakoľko sú utvorené veľmi dobré priateľské vzťahy medzi jednotlivými hráčmi, rozhodcami a vedúcimi. Zároveň to bola pre hráčov i rozhodcov výborná skúsenosť na medzinárodnej úrovni, lebo sa rozhodovalo v oficiálnom jazyku showdownu, teda po anglicky. Pre hráčov to bola konfrontácia so špičkovými súpermi. Na trojdňovom sústredení si zahrali zápasov až do sýtosti. Dvaja najlepší hráči OŠK Rosina Dušan Milo a Ladislav Dubovan boli dobrými sparing partnermi pre poľskú jedenástku. Dušan Milo opäť potvrdil svoju extratriedu, keď na spoločnom turnaji všetkých zúčastnených získal 3. miesto. Víťazom sa stal Adrian Sloninka pred Elou Mielczarek. Vyrovnané zápasy, dlhé výmeny, urputné boje, hodiny tréningu a tvrdej driny za hracím stolom boli pre našich hráčov výbornou previerkou pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska, ktoré sa uskutočnia v Košiciach v dňoch 30. mája – 1. júna. V Rosine je naplánovaný na koniec prázdnin (cez víkend 29. – 31. august) medzinárodný turnaj v kategórii jednotlivcov, na ktorom by sa mali zúčastniť najlepší hráči a hráčky zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. Pôjde už o 5. ročník Zlatého pohára, ktorého hlavným organizátorom je duša tohto podujatia, rozhodca showdownu Stanislav Valla. Už teraz sa tešíme na stretnutie všetkých priateľov spomedzi hráčov, rozhodcov, sprievodcov, asistentov, dobrovoľníkov a ostatných priaznivcov aplikovaného stolného tenisu u nás.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?