Druhá májová nedeľa je sviatkom všetkých matiek

Autor: Peter Ďuroška | 8.5.2012 o 9:04 | Karma článku: 5,64 | Prečítané:  201x

Mamička - slovo, ktoré samo v sebe zosobňuje nehu, starostlivosť a bezhraničnú lásku. Materinské puto je najsilnejšie prirodzené puto, aké medzi ľuďmi existuje. Kto by si teda zaslúžil viac našej lásky, úcty a pozornosti ako naša matka?

Tí, ktorí už nemajú rodičov, iste si spomínajú na nich len s láskou a vďačnosťou. A tí, ktorí ich ešte majú, mali by dostatočne oceniť obetavú láskavosť, podporu a starostlivosť rodičov, s ktorou ich vychovali a voviedli do života. Aj jedno z Božích prikázaní desatora nás nabáda: "Cti svojho otca i svoju matku". Druhá májová nedeľa je dňom, keď majú sviatok všetky mamy, mamky, mamičky - je to Deň matiek. Pri príležitosti tohto sviatku mi prichádzajú na um slová spisovateľa M. Barrésa: "Človek má jedinú bezpečnú lásku - lásku svojej matky." A náš slovenský spisovateľ Miroslav Válek sa v jednej zo svojich básní vyjadril takto: „Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať.“ Zaiste to budú ruky dobrotivej mamy. Nádherne o matke píše aj poľský autor M. Orlon: "Počas života ide za nami láska matky. Tvojej i mojej - všetkých matiek. Rozmieňame srdce na drobné, dávame ho iným, vrátené nám je opovrhnuté, a pred matkou ho hlboko schovávame. Zabúdame na jej právo na naše srdce. A ona drobčí za nami počas života ticho a nepozorovane. Podvedú nás ľudia, zradia priatelia, opustia nás tí, ktorých sme milovali. Nejedna láska prejde ako ľahká hmla. Zostane láska najvernejšia. Zostane najpodivnejšie srdce. Zostanú ruky ochotné starostlivo nás chytiť. Zostane matka." Kto v dnešnom svete liberalizmu bude chrániť život, ak to nebude samotná matka? Kto bude chrániť deti pred nástrahami súčasnej doby, ak to nebude matka? Kto ich bude vychovávať a starať sa o ne, ak nie rodina a v nej dobrá matka? Rodina je miesto, kde majú deti bezpečné miesto, dostáva sa im pozornosti, riešia sa problémy. Alebo tomu už tak nie je? V tom prípade by to bola tragédia pre našu pospolitosť. Mamy, prosím vás, chráňte život! Mamy, nedovoľte, aby vaše deti vychovávala ulica, zlá partia, či nevhodná spoločnosť. Mamy, mamky, mamičky moja i tvoja, aj tie, ktoré svoje deti stratili alebo tie, ktoré ich vlastné deti opustili, všetky, ktoré sté na tomto svete (a možno práve teraz čítate alebo si aj inokedy prečítate tieto riadky), všetkým vám chcem povedať, aj Tebe, mamička moja, za seba i za vašich synov a dcéry, jedno veľké: "ĎAKUJEM, MAMA". Samozrejme, že toto ďakujem patrí i mamine mojej manželky a nadovšetko mojej manželke v mene našich dvoch malých detí. Ľúbime vás, mamičky naše drahé a dobré!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?