Ženy v mojom okolí sú hodné obdivu a lásky

Autor: Peter Ďuroška | 14.11.2011 o 16:48 | Karma článku: 10,13 | Prečítané:  986x

Populárny český spevák Michal David spieva v jednej zo svojich piesní takýto text o mužovi a žene, zrejme o svojej manželke: ja mám v nej poklad a ona vo mne našla spásu. Ako sám hovorí,

má s manželkou nádherný vzťah a sú spolu už 24 rokov. V jeho brandži je to vraj výnimka. Ona je pre neho ten najkrajší darček aj v deň sviatku sv. Valentína, lebo vtedy bola pre neho zrodená (oslavuje narodeniny). K tomuto blogu ma primälo včerajšie liturgické čítanie, ktoré sa o žene vyjadrovalo takto: „Kto nájde ženu statočnú? Má väčšiu cenu nad perly. Srdce jej muža má v nej oporu a nemá núdzu o zisk. Robí mu len dobre, nikdy nie škodu, po všetky dni svojho života. Vlnu a ľan zháňa a pracuje s chuťou vlastnými rukami. Svojimi rukami siaha po praslici, jej prsty sa chápu vretena. Bedárovi svoje dlane otvára a k chudobnému ruky vystiera. Klamlivý je pôvab a krása márna, len žena, čo sa bojí Pána, zaslúži si chválu. Dajte jej z ovocia jej rúk a nech ju chvália v bránach mesta jej diela.“ O mužovi sa ihneď na to hovorí v nasledujúcom žalme: „Blažený každý, čo sa bojí Pána a kráča po jeho cestách. Budeš jesť z práce svojich rúk; budeš šťastný a budeš sa mať dobre. Tvoja manželka je ako plodonosný vinič vnútri tvojho domu. Tvoji synovia sú ako mládniky olivy okolo tvojho stola. Veru, tak bude požehnaný muž, ktorý sa bojí Pána. Nech ťa žehná Pán zo Siona, aby si videl šťastie Jeruzalema po všetky dni svojho života.“ Každá žena sa spolieha na muža, že jej utvorí v manželstve teplo domova, že okolo rodinného stola rozmnoží šťastie a že v ich početných spoločných rokoch bude dostatok rozmanitých darov, hojnosť a požehnanie. Hľadá v statočnom, čestnom mužovi oporu pre sebe a ich deti. A nadovšetko chce s ním prežiť život vzájomnej, obojstrannej lásky. Lebo ženy musia cítiť, že sú milované, potom zostanú vnútorne krásne, duševne mladé, aj keď svojím výzorom navonok zostarnú. Ak si naozaj myslíte, že sú ženy vo vašom okolí hodné obdivu (matky, manželky, priateľky, partnerky), prosím, kliknite na karmu pod týmto článkom (samozrejme, že nemusíte, je to na vašom slobodnom rozhodnutí). Ide totižto o takú malú skúšku.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?