SMER ide za SaS podporiť Programové vyhlásenie vlády

Autor: Peter Ďuroška | 22.6.2011 o 14:55 | (upravené 13.9.2012 o 9:44) Karma článku: 6,86 | Prečítané:  1436x

Ak ste včera večer pozerali Správy a komentáre na Jednotke STV, mohli ste sledovať udalosti a hľadať medzi nimi súvislosti. Mohli ste si všimnúť i nasledovné.

Páni Brocka z KDH a Ondruš zo SMER-u sa zhodli v niektorých otázkach týkajúcich sa novelizácie zákonníka práce. V určitých momentoch sa dokonca až zdalo, že sú z rovnakého cesta. Jeden druhého v diskusii dopĺňali, vzájomne sa podporovali, čo nebýva zvykom pri konfrontácii jednotlivých členov z radov ich politického spektra. Hoci sú menovaní páni v straníckej opozícii, teraz mali súhlasné stanoviská, ako keby tvorili spoločný prípravný tím. Našli zhodnú reč na tému pracovného voľna počas sviatkov. Treba garantovať zamestnancom a zvýšiť ich životný štandard tým, aby sa v dňoch štátnych sviatkov nepracovalo a aby boli obchody zatvorené. Je potrebné zosúladiť prácu s rodinným životom žien, ktoré sú často cez sviatky od rodín – to je zámer predkladateľov. Tento spoločný návrh z dielne KDH a SMER-u je podľa strany SaS vážnym porušením koaličnej zmluvy strán vládneho zoskupenia. Poslanec Brocka však vysvetlil, že návrh je práve naopak plnením programového vyhlásenia vlády, kde sa koaliční partneri zaväzujú zosúladiť rodinný a pracovný život, teda návrh je naplnením tohto princípu. Obyčajní ľudia chcú so sviatkami doslovne až žonglovať (napríklad chcú sviatok Cyrila a Metoda presunúť z utorka na pondelok, aby sa predĺžil víkend).Podľa Brocku takáto snaha je neakceptovateľná, skôr sa prikláňa k presúvaniu sviatkov, ktoré pripadnú na víkend. Tak ako je to v niektorých štátoch EÚ a v Anglicku – presunúť ich na nasledujúci pracovný deň, tak tiež dôjde k predĺženiu víkendu. Slávenie sviatkov patrí k vyspelosti krajiny a je znakom kultúrnosti národa. SMER chce podporiť programové vyhlásenie vlády za SaS. Prečo asi? Podľa môjho názoru je tento krok až príliš populistický. SMER chce na ňom získať zvyšné politické body, ktoré mu chýbajú k tomu, aby mohol po voľbách vládnuť úplne sám, bez voľajakých prilepených koaličných partnerov. Alebo tu vidíme prvý náznak zárodku novej povolebnej koalície SMER-KDH? Ale to snáď nie!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?