V JOJ-ke si ešte nevšimli zmenu STV na RTVS

Autor: Peter Ďuroška | 11.6.2012 o 10:08 | Karma článku: 8,35 | Prečítané:  197x

Nezvyknem pozerať programy televíznej stanice JOJ, ale keď vysielajú nejaký dobrý program pre deti, tak si ju na televíznom prijímači prepnem. Naposledy to bolo pri peknej rozprávke o sloníčati menom Horton. Naši malí ju žrali s otvorenými ústami. Za zaradenie spomínaného rozprávkového filmu majú producenti moju pochvalu. Pozreli sme si ho s našimi drobcami dvakrát, v premiérový večer i v dopoludňajšej repríze na druhý deň. Ale nie o tom som chcel.

Zarazený som zostal, keď som si JOJ-ku náhodou zapol po skončení správ verejnoprávnej televízie. Akurát vysielali športové noviny, v ktorých dávali šoty z futbalových zápasov práve začatých Majstrovstiev Európy vo futbale. Pri zostrihoch z priamych prenosov našej verejnoprávnej stanice mali JOJ-kári uvedenú poznámku: SO SÚHLASOM STV. Zrejme si tvorcovia relácie ešte nestihli všimnúť pretransformovanie STV na RTVS. Viac ma však dojalo, že ten oznam tam bol iba chvíľočku zverejnený a nie počas celého spotu. Podľa môjho názoru by sa žiadalo pri takýchto preberaných záberoch z iných médií nechať to tam bežať počas celého príspevku. Aspoň tak sa mi to zdá etické. Ale nemusím mať pravdu, možno to autorský zákon tak nevyžaduje. Neviem, nie som expert v tejto oblasti. Aspoň tú zmenu však v JOJ-ke mohli už dávno zaregistrovať, veď koľko času tu máme RTVS-ku, nie? Myslím si, že dosť dlho. Najmenej od padnutej pravicovej vlády, ak nie už jeden rok. Tak ma to trošku iritovalo k tomuto príspevku.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?